online-is-intenetten-para-kazanma-kitabini-ucretsiz-indir

Ev Hanımlarına Emeklilik İmkanı Geliyor

Ev Hanımlarına Emeklilik İmkanı Geliyor

Ev hanımlarına emeklilik artık hayal değil. Ev hanımlarının önceden beri hayallerini süsleyen emeklilik artık hayata geçiyor. Evinde; nakış işleme, dantel işleme, boncuk yapma, mantı yapma vb. her türlü nakış işleri, turistik eşya üretenler, ev tekstili dokuyanlar ve benzer işlerle üretip satanlar emekli olabilecek. Emeklilik hakkındaki düzenlemeden; evde yaptığı el işi ürünleri, işyeri açmadan satanlar yararlanabilecek.

Ev Hanımlarına Emeklilik İşleyişi Nasıl Olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ nın ( csgb.gov.tr ) desteğiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ( aile.gov.tr ) tarafından oluşturulan ev hanımlarına emeklilik düzenlemesine göre; elde ettiği kazanç üzerinden prim ödeyerek emeklilik hakkına sahip olacak. 15 gün olarak yatırılacak olan sigorta primleri ev hanımları için 30 gün baz alınarak sigortalı sayılacak. Prim gün sayısını kısa vadeli sigorta kapsamında dolduran ev hanımları emekli olabilecek.

Mevcut yasa gereği zaten gelir vergisinden muaf olan isteğe bağlı ev kadını sigortalılar, elde ettikleri kazanç üzerinden prim ödeyerek emeklilik hakkına sahip olabilecekler. Ev hanımlarına esnek çalışma modeli uygulanması da düzenlemede var. Düzenleme kapsamına ev hizmetlerinde çalışan ev hanımları ile yaşlı ve engelli çocuklara bakan evde bakım hizmeti veren ev hanımları da dahil edilecek.

Bu düzenlemeyle beraber ev hanımlarına emeklilik mümkün olacak ve ev hanımları aile bütçelerine katkı sağlama imkanına da kavuşacaklar. Günümüzde aile bütçesine katkı sağlayarak ek gelir elde etmek artık su götürmez bir gerçek. Eğer evde yapacak bir işim yok, başkalarının ürünlerini satarak, internetten ek iş yaparak nasıl para kazanırım diyen ev hanımları varsa İnternetten Para Nasıl Kazanılır ? Kazanç Kanıtlı Anlatım yazısını mutlaka okumalarını tavsiye ederim.

 

Ayda 1000-5000 TL arası kazanmak isteyenler ve internetten para kazanmak, online iş, ek gelir, ek iş elde etmek isteyenler için yapılması gerekenleri anlatan, tamamen türkçe ve ÜCRETSİZ rehber niteliğindeki eğitim seti için burayı tıklayın.
You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Ev Hanımlarına Emeklilik İmkanı Geliyor”

  1. ikobak diyor ki:

    internette para kazanmak isteseyen arkadaşlar işte size fırsat.

Leave a Reply